למי מתאים טיפול נפשי אונליין באינטרנט – טיפול נגיש מהבית דרך סקייפ או אפליקציית זום

טיפול אונליין - טיפול נפשי דרך סקייפ מהבית

למי מתאים טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי אונליין – למימיועד הטיפול בתור טיפול קבוע ולמי הטיפול הזה רלוונטי בתור טיפול משלים? כל התשובות

טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט הפך להיות בשנים האחרונות טרנד נפוץ במיוחד. היתרון הבולט ביותר של טיפול אונליין על פני הטיפול הסטנדרטי היא עצם היותו נגיש לאנשים רבים שהשיטה המקובלת אינה רלוונטית עבורם. במציאות שבה אנו חיים כיום הטיפול הפסיכולוגי הוא כבר לא עניין מבייש, ולכן אנשים רבים רוצים לקבל טיפול פסיכולוגי בדרך הנוחה והקלה ביותר. ריכזנו עבורכם את המצבים המרכזיים ביותר שבגללם מטופלים רבים פונים לאופציה של טיפול אונליין:

 

  • שהיית המטופל בחו"ל: פסיכולוג אונליין יכול להיות אמצעי נוח ופשוט עבור ישראלים רבים אשר מתגוררים בחו"ל ומחפשים פסיכולוג דובר עברית. שהייה בחו"ל יכולה לגרום לא מעט משברים והתקפי חרדה, ולכן האופציה של פסיכולוג אונליין פותרת לישראלים רבים את קשיי ההסתגלות. בנוסף האופציה הזאת שכיחה גם בקרב בני נוער שמתקשים מאוד מעצם המעבר למדינה זרה, וצריכים איש מקצוע בדמות פסיכולוג שיכוון אותם וידריך אותם כיצד לנהוג.
  • מתן טיפול רציף: טיפול פסיכולוגי יעיל הוא טיפול אשר המטופל מקבל במועדים קבועים ובאופן רציף. לא מן הנמנע כי מצבים מסוימים עשויים לקטוע את רצף הטיפול, ולכן טיפול דרך האינטרנט מאפשר את המשך הטיפול. המצבים השכיחים ביותר שעלולים לקטוע טיפול אצל פסיכולוג הם: מעבר דירה, מחלה, עומס בעבודה או רי-לוקיישן. 
  • חוסר ניידות: אנשים רבים אינם מסוגלים להגיע לטיפול פסיכולוגי עקב היותם לא ניידים. ברוב המקרים דווקא אותם אנשים זקוקים לטיפול פסיכולוגי מקיף ושוטף לאורך זמן. טיפול פסיכולוגי המתבצע דרך האינטרנט מאפשר לכל מטופל לקבל את הטיפול מבלי לצאת מהבית. כך כל מטופל שרוצה לטפל בבעיות כאלה ואחרות, יכול לקבל את הטיפול באופן נוח ומבלי לבקש עזרה מהסביבה.
  • מטופלים בעלי סדר יום עמוס: עוד אחת מהסיבות השכיחות ביותר של מטופלים שאינם מקבלים טיפול פסיכולוגי רציף היא היעדר זמן פנוי. טיפול אונליין מאפשר לכל מטופל לקבל טיפול אישי ואינטימי כמעט בכל שעה ובכל רגע ביום. כך שתוכלו לקבל טיפול פסיכולוגי אפילו בזמן העבודה או בעת השהות עם הילדים. זה ללא ספק אמצעי שיכול לעזור לאנשים רבים שדחו את קבלת הטיפול לעשות את הצעד האמיץ ולהתמודד עם כל הפחדים והחששות.
  • פחד מפני חשיפה: מטופלים רבים מגיעים לקבל טיפול פסיכולוגי באיחור רב על בעיות שמלוות אותם זמן רב. הטענה המרכזית לעיכוב בקבלת הטיפול היא תחושת המבוכה וההכחשה העצמית כי הם אינם צריכים טיפול פסיכולוגי. באמצעות טיפול דרך האינטרנט ניתן לקבל טיפול אנונימי לחלוטין, כך שכל מטופל מרגיש מוגן. ברוב המקרים רק כאשר המטופל מרגיש שלם עם עצמו יהיה ניתן לראות תוצאות טובות לטיפול. 

טיפול אונליין דרך האינטרנט הוכח בשנים האחרונות כשיטת טיפול יעילה ואפקטיבית במיוחד במקרים רבים. בעבר עלו ספקות בנוגע לאיכות הטיפול הניתן דרך האינטרנט, אך כיום כמעט ולא קיימות ספקות ורוב הפסיכולוגים מספקים בין היתר גם טיפולים אונליין. הפחדים והחששות אינם ייעלמו ללא התוודעות וטיפול בהם, וכך צריך לעשות. טיפול אונליין גורם למאות אלפי מטופלים ברחבי הארץ שעד כה נמנעו מקבלת טיפול פסיכולוגי רציף לעשות זאת. 

כמובן שגם בעת קבלת טיפול אונליין באפשרותכם כל העת להגיע לקליניקה ולקבל טיפול פנים מול פנים. אצל חלק מהמטופלים מדובר רק בטיפול משלים ואצל החלק האחר מדובר בטיפול העיקרי. בניית תוכנית הטיפול נבנת על פי היכולות והצרכים של כל מטופל כך שיהיה ניתן למקסם את הטיפול ולהקל על המטופל ככל האפשר.

 

למידע על מטפלים זמינים וליעוץ ראשוני