טיפול בקליניקה או אונליין – איך מתבצע הטיפול נפשי דרך האינטרנט

Interview 01

על  הטיפול אונליין מהבית? 

כיצד מתבצע הטיפול אונליין:

 ניתן לקיים טיפול פסיכולוגי אונליין הן: שיחות וידאו דרך סקייפ או אפליקציית זום או אפילו וואטספ (דרך המחשב או דרך הפלאפון), באמצעות צ'אטים ואפילו בחלק מהמקרים גם דרך מיילים. ברוב המקרים המטפל יעשה את מירב המאמצים על מנת לספק למטופל את הקרקע היציבה ביותר לשיחה טובה ואפקטיבית. המהלך הנבון ביותר הינו לבחור את המטפל שמציע את מגוון רחב של דרכי תקשורת, כך שתמיד תהיה דרך התקשורת יעילה ומהירה. 

מטופלים רבים חשים כי דווקא במרחב הפרטי שלהם יהיה להם קל יותר להיפתח ולשתף את המטפל בכל הבעיות שלהם. ולעיתים אפילו רק בשיחות טיפוליות המתבצעות דרך הטלפון, המטפל מצליח להבחין בשינויי קול אשר באופן חזותי קשה מאוד לשים אליהם לב. לכן ישנו סיכוי כי דווקא דרך טיפול פסיכולוגי אונליין תוכלו להגיע לתוצאות מרשימות ביותר בהשוואה לטיפול פסיכולוגי בקליניקה.

 

טיפול פסיכולוגי אונליין דרך שיחת וידיאו

הדרך הנפוצה ביותר שאמצעותה ניתן לקבל טיפול פסיכולוגי דרך האינטרנט היא באמצעות שיחת וידיאו. כיום הרבה יותר קל לבצע שיחת וידיאו על ידי המחשב או באמצעות הפלאפון. היתרון המשמעותי ביותר של שיחת וידיאו היא כי המטפל והמטופל רואים אחד את השני, וכך הטיפול דומה מאוד לטיפול בקליניקה.

שיחת וידיאו דרך האינטרנט מתבצעת באופן פשוט, כאשר עליכם להתקין תוכנת מסרים למחשב או לפלאפון שלכם. כך תוכלו להתחבר אל מול המטפל ולקבל את מלוא ההיענות דרך התוכנה שאותה המטפל שלכם ביקש מכם להתקין. 

כיום מדובר בשיטה היעילה והטובה ביותר לבצע טיפול דרך האינטרנט. לכן אם ברצונכם לקבל טיפול פסיכולוגי שלא בקליניקה, חשוב מאוד שתבחרו בשיטה הזאת על מנת שתוכלו לראות תוצאות מהירות כפי שהייתם יכולים להשיג בקליניקה.

טיפול פסיכולוגי משולב

אופציה נוספת שיכולה להיות רלוונטית עבור אנשים רבים בעלי שגרת חיים עמוסה הינה טיפול משולב. במסגרת טיפול זה ניתן לבצע גם פגישות בקליניקה וגם פגישות אונליין, וכך לשמור על רצף פגישות יעיל ואפקטיבי.

באמצעות טיפול פסיכולוגי משולב ניתן לקחת את כל היתרונות מכל אחת מהאופציות, דבר שיכול להפוך את הטיפול למהיר ויעיל הרבה יותר. פסיכולוגים רבים מעידים כי טיפול בקליניקה הינו חשוב מאוד, ולכן במידת האפשר אסור לוותר עליו. זוהי הסיבה לכך שדרך טיפול פסיכולוגי משולב יהיה ניתן להגיע אחת לתקופה לקליניקה על מנת לספק לפסיכולוג את כל דרכי ההבחנה האפשריות. אך מרבית הטיפול יתבצע דרך הטלפון או המחשב, וכך לא תצטרכו לשבור את שגרת היומיום שלכם על מנת להספיק ולהגיע לקליניקה בכל פעם שיש טיפול.

היישום של שיטה זו הינה כמעט זהה לשיטה הקודמת, כאשר תצטרכו לברר מול הפסיכולוג באילו דרכים ניתן לתקשר איתו. כמו שציינו לכל פסיכולוג יש את דרכי ההתקשרות שלו, ולכן כדאי מאוד לבדוק שדרכי ההתקשרות המוצעות הן אכן רלוונטיות עבורכם. לא פעם מטופלים רבים מגלים כי דרכי ההתקשרות אינן רלוונטיות, ולכן הם צריכים לחפש אחר מטפל אחר.