טיפול נפשי לגברים בגירושין, ובזמן משבר  

טיפול נפשי לגברים בגירושין, ובזמן משבר   

לעיתים נדמה כי גברים מסתדרים עם כל דבר שעלול ליפול עליהם, אך זה לא בהכרח נכון.  כמו כל אחד מאיתנו, גם גברים זקוקים לאוזן קשבת, ולייעוץ מקצועי על מנת להתגבר על קשיים או על מעמסה נפשית חריגה בסיטואציות חריגות בחיים, ותהליך גירושין מתארך הן אחת מהן. 

ומה שאנשים לא מבינים על התהליך הגירושין בישראל זה שזו התעללות מערכתית. אינקוויזיציה של: נראה אם לא תישבר. וכדי לא להישבר מומלץ לגשת לטיפול אצל מומחים המכירים את התהליך ויכולים לספק תמיכה נפשית לגברים בתהליך הגירושין, תמיכה מול העומסים, ועזרה לגברים בגירושין בתהליך. 

האבא בגירושין לא נלחם בגרושתו התובעת! הוא נלחם במערכת עצמה – בשופט שנגדו, ברווחה שנגדו…ובאנשי מקצוע שמצטברים מוך כוונה שהיא לכאורה לעזור…אך בפועל מעמיסים כל כך ומייצרים פוסט טראומה לגברים בגירושין. 

אנשים שלא מכירים את המערכת לא מכירים את את זה שהשופט תמיד יתן לאישה 21 יום להגיב ולגבר 3-7 ימים להגיב.

שהשופט מוחק את הפרוטוקול ואז אתה מספר לחברים שעברו את זה ואומרים לך, כן לכולם מוחקים…תקליט את השופט!ותקליט את הרווחה. כי הן משקרות לשופט.

ותכריח את הרווחה לכתוב הכל! הן ישקרו! אנשים לא מבינם שגבר צריך להתגונן בעיקר נגד המערכת עצמה האישה הגרושה – התובעת היא הבעייה הקטנה של הגבר.

 
חוסר הצדק וחוסר היכולת להתגונן נגד הבליצקריג המערכתי הזה מייצר את הפוסט טראומה. ואת הקושי הנפשי לגברים שנמצאים לבד במערכה.  
כשאדם מבין שהוא לבד וחסר יכולת לגמרי להגיב -קשור, מוכה, מושפל, מופשט מנכסיו, מילדיו ומנוכר ע"י השופטים הרווחה, העובדות הסוציאליות- יוצרים מתקפה חזיתית נגדו בעודו בשוק טוטאלי.
 
ההתמודדות עם תהליך הגירושין ועם עמדת המוצא כי הגבר אשם עד שיוכיח אחרת….מייצת עייפות נפשית להורים ולילדים, מייצרים עייפות, העייפות המצטברת בתהליך.
אנו מזמינים אותך ליצור קשר ולהתחיל טיפול עם מטפל המכיר את המצב ויכול לתמוך בך בתהליך
  1. פגישה עם פסיכולוג או מטפל CBT או עובד סוציאלי (שהוא לטובת גברים ולא אחד מהרווחה ) וזאת אף מבלי לצאת מהבית, או בפגישות אישיות. 

 דבר משמעותי מאוד עבור אנשים עסוקים שזמנם יקר. 

תמיכה נפשית על ידי איש מקצוע, אם זה פסיכולוג, עובד סוציאלי או מומחה CBT מוסמך  מאפשרת לאותם מבוגרים לקבוע את הטיפול בזמן ובמקום שמתאים להם. כך הם יוכלו לשבת בסביבה המוכרת להם ולערוך פגישה אישית ודיסקרטית מול פסיכולוג אשר יספק להם את התשובות לכל הבעיות.

הפגישות נקבעות בקצב שלכם, ומתחילות בתוכנית עבודה מסודרת, אשר מטרתה העיקרית היא לגרום למטופל להגיע לתוצאות וליציבות הדרושה לשרוד את תהליך הגירושין בשלום ובהצלחה. 

מהי החשיבות של טיפול פסיכולוגי קבוע עבור אדם מבוגר?

גברים לרוב לא משתפים את אשר על ליבם מכיוון שהם לא רוצים להכביד על הסביבה הקרובה שלהם או לא מקבלים מהם את התמיכה בגירושין (תופעה מוכרת)  לכן חשוב מאוד לספק להם את המקום הבטוח בעבורם להוציא את כל הדברים שמפריעים להם ולקבל מענה הולם ומקצועי.